סיוע וליווי בקבלת קנאביס רפואי

פורטל קנאביס  – סיוע וליווי בקבלת קנאביס רפואי. מי זכאי לקנאביס רפואי, מה התהליך לקבלת קנאביס רפואי, אילו טפסים צריך למלא, מה חשוב לכתוב בבקשה לקבלת קנאביס רפואי, בדיקת זכאות חינם!

בדיקת זכאות חינם

שמן קנאביס רפואי : מה זה ולמה זה טוב?

caleb-simpson-0_YUrK_pQSI-unsplash

אם נאלצתם להיכנס לעולם הקנאביס הרפואי ומעולם לא התנסיתם בעישון קודם לכן (…), תמצאו שיש מספר שיטות שבהן ניתן לצרוך את הקנאביס הרפואי : שאיפה, אידוי וטפטוף עם שמן, כאשר במקרה האחרון הקנאביס נקנה מראש בצורה זו.

אז מה זה בעצם שמן קנאביס רפואי ולמה זה טוב? שמן הקנאביס הוא מיצוי שמגיע מהתפרחת של הקנאביס. יש מספר זני קנאביס וכל מיצוי שמן מתאים למחלה אחרת. השמן עצמו לא גורם לתחושת "היי" או להתמכרות, ולמרות זאת הוא נמצא בפיקוח הדוק של משרד הבריאות ודורש כמובן אישור לשימוש בקנאביס רפואי.

שמן קנביס רפואי נמצא יעיל למגוון רחב של מחלות ותופעות לוואי :

  • מי שסובל מכאבים כרוניים כמו למשל חולי פיברומאילוגיה.
  • חולי סרטן שסובלים מכאבים ותופעות לוואי קשות עקב הקרנות
  • הפחתת אפילפסיה בילדים בשיעור משמעותי של עד 23%…
  • מקרים קשים של חרדות ודיכאון ואפילו הפרעה טורדנית כפייתית (OCD), אם כי כרגע האישור שניתן בישראל הוא עבור חולי פוסט טראומה (PTSD)

כמו כן, מחקרים שונים העלו שיש מתאם חיובי בין צריכת שמן קנאביס רפואי לבין האטת התפתחות סרטן ואפילו מניעת הזיות אצל חולי סכיזופרניה.

רכישת שמן קנאביס רפואי

רכישת שמן קנאביס רפואי באופן חוקי מתבצעת בבתי מרקחת שמקבלים את המוצרים משלוש חברות : פנאקסיה, BOL  פארמה ו"שיח". כל שלוש החברות מוכרות את הקנאביס גם בצורת שמן בריכוזים שונים. המחירים ברשתות השונות יכולים להשתנות בצורה דרסטית, החל מ-200 ₪ ועד ל-270 ₪ (נכון לאוגוסט 2019), כך שתמיד כדאי לבדוק מהי האופציה הזולה ביותר עבור הריכוז הספציפי אליו אתם זקוקים. 

צורת השימוש בשמן קנאביס רפואי

את הקנאביס הרפואי צורכים על ידי טפטוף מתחת ללשון, ובצורה פחות אפקטיבית גם בבליעה. מצד אחד, תחילת ההשפעה היא מאוחרת יותר ומתחילה לכל המוקדם תוך כ-30 דקות ולכל המאוחר אחרי כ-3 שעות. מצד שני, ההשפעה עצמה היא ארוכה יותר ונמשכת בין ארבע שעות לשש שעות.

השמנים בארץ חייבים להיות מהולים ביחד עם שמן זית, ולכן מי שאלרגי לסוג שמן זה, צריך לוודא מראש היחס בן השמנים.

אפשרות אחרת היא לשלב בין שאיפה לבין אידוי מספר פעמיים ביום בהדרגה, אך לזכור לעשות זאת בשעות קבועות.

הגבלות

מי שעושה שימוש בקנאביס רפואי בצורת שמן, לא יכול להחזיק יותר מהכמות המצוינת באישור לשימוש עצמי למשך חודש והשמן חייב להיות מאוחסן באריזתו המקורית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם

פייסבוק
גוגל +
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם

© 2020 כל הזכויות שמורות.

השירות אינו שירות משפטי.