סיוע וליווי בקבלת קנאביס רפואי

פורטל קנאביס  – סיוע וליווי בקבלת קנאביס רפואי. מי זכאי לקנאביס רפואי, מה התהליך לקבלת קנאביס רפואי, אילו טפסים צריך למלא, מה חשוב לכתוב בבקשה לקבלת קנאביס רפואי, בדיקת זכאות חינם!

בדיקת זכאות חינם

קנאביס רפואי לטיפול בפוסט טראומה (PTSD)

kimzy-nanney-b2haCjfk_cM-unsplash

בזמן האחרון מתפרסמים בכלי התקשורת אינספור כתבות על הקנאביס הרפואי והפלאים שהוא יכול לעורר כדי להיטיב את מצבים של חולים במצבים שונים. הדבר הראשון שבדרך כלל חושבים עליו הוא טיפול בכאב פיסי, אבל מסתבר שיש לקנאביס גם השפעות פסיכולוגיות חיוביות, וזאת למרות שהקנאביס "הרגיל" ידוע ככזה שיכול לעורר מחלות נפש נחבאות או להביא את מי שמשתמש בו למצבים פסיכוטיים.

תהליך האישור ומגבלות על השימוש בקנאביס

לפני הכול, חשוב להסביר באילו תנאים ניתן האישור להשתמש בקנאביס רפואי למי שסובל מ-PTSD:

  • המחלה חייבת להיות בדרגת דרגה בינונית עם יותר מ- 30% נכות שנקבעו על ידי המוסד לביטוח לאומי.
  • מוצו כבר שתי אופציות תרופתיות למשך חודשיים ושתי אופציות טיפוליות פסיכולוגיות.
  • הטיפול לא יאושר עבור מי שיש לו היסטוריה של פסיכוזה או שימוש בסמים

הבקשה מוגשת על ידי פסיכיאטר מומחה.

בנוסף לכך, ישנן גם מספר מגבלות על השימוש:

  • תקופת השימוש הראשונה תוגבל לשישה חודשים ועל מנת להמשיך אותה, הפסיכיאטר המדווח יצטרך להמליץ על המשך הטיפול 
  • החל מהשנה השנייה, החידוש נעשה פעם בשנה

בסופו של דבר, רצוי להתחיל את הניסיונות לקבלת האישור לשימוש בקנאביס רפואי לטיפול בפוסט טראומה בהקדם האפשרי מכיוון שהוא יכול לקחת גם כמה שנים טובות.

כיצד עובד המנגנון של הטיפול ב-PTSD?

הפרעת דחק פוסט טראומטית עקב חשיפה לטראומה מאופיינת במספר סימפטומים. הסימפטומים האלו הם בדרך כלל תוצאה של עיבוד לא נכון של החוויה הטראומתית על ידי מערכת העצבים והעברת המסרים דרך הנוירוטרנסמיטרים במוח. במקום שהטראומה תהפוך לזיכרון, היא שבה ופורצת דרך אותם הסיפטומים. בין היתר, פלאשבקים, זיכרונות חזקים ביותר שנדמים כמעט חיים ותחושה, סיוטים הגורמים ליקיצות מרובות ולא נעימות ותחושה כללית של לחץ. במקרים רבים גם סף הכאב יורד והם סובלים מכאבים חזקים.

בטווח הארוך, המצב הלא פשוט בו נתונים החולים ב-PTSD פוגע גם בחיים החברתיים שלהם ומצבם הנפשי : הם נוטים להיכנס לסבול מדיכאון ומתבודדים מן הסביבה או מתנהגים באופן קיצוני, כולל התפרצויות זעם.

טיפול קונבנציונלי ב-PTSD

כאמור, לפני שניתן לצרוך קנאביס רפואי, הפתרון המוצא הוא תרופתי ופסיכולוגי. הבעיה עם רוב התרופות הפסיכיאטריות היא נזק אפשרי לכבד וסכנה להתמכרות מכיוון שרוב התרופות בהן נעשה שימוש הן תרופות חזקות יחסית כנגד חרדה ממשפחת הבנזודיאפינים כמו קלונקס או ואבן. בנוסף לכך, חלק מתופעות הלוואי עשויות דווקא להחמיר את הסימפטומים. לדוגמה, התגברות הפרעות השינה או מחשבות אובדניות.

קנאביס רפואי כאלטרנטיבה לטיפול ב-PTSD

החומר THC שנמצא בקנאביס הרפואי פועל על מערכת בשם אנדוקנבינואידית. זוהי מערכת חדשה יחסית שהתגלתה על ידי חוקר ישראלי בשם פרופ' רפאל משולם. על פי המחקר, המערכת אחראית על אזורי רגיעה וזיכרון במוח, ועל כן הגירוי שלה באמצעות ה-THC יכול להפחית את תסמיני ה-PTSD. 

במסגרת מחקרים שנעשו על הנושא בעשור האחרון, נתגלה כי האפקטיביות של הקנאביס גבוהה במיוחד ויכולה להגיע לעד 75%. כמו כן, ההשפעה אפקטיבית יותר ככל שהשימוש נעשה בזמן קרוב יותר לאירוע.

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם

פייסבוק
גוגל +
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם

© 2020 כל הזכויות שמורות.

השירות אינו שירות משפטי.