סיוע וליווי בקבלת קנאביס רפואי

פורטל קנאביס  – סיוע וליווי בקבלת קנאביס רפואי. מי זכאי לקנאביס רפואי, מה התהליך לקבלת קנאביס רפואי, אילו טפסים צריך למלא, מה חשוב לכתוב בבקשה לקבלת קנאביס רפואי, בדיקת זכאות חינם!

בדיקת זכאות חינם

בדיקת זכאות לקנאביס רפואי

get-budding-Bu6BSErSL_M-unsplash

למרות שהקנביס בישראל נכנס להגדרה של חומרים ממכרים האסורים לשימוש, במקרים מסוימים מאשר משרד הבריאות להשתמש בו תחת התוויה רפואית לצורך הקלה על כאבים או תופעות משניות של הטיפול כדוגמת ירידה בתיאבון, שלשולים קשים והקאות. 

זו רשימת המקרים העיקריים שבגינן ניתנת זכאות לקנביס רפואי: 

חשוב להדגיש שההמלצה לטיפול בקנאביס רפואי בדרך כלל ניתנת רק לאחר שנוסו דרכים אחרות להקל על הכאבים או תופעות הלוואי ואלו תועדו באופן מסודר.

מי יכול לבקש בקשה לשימוש בקנביס רפואי עבור החולה?

ישנן שתי דרכים עיקריות לבקש בקשה לזכאות לצריכת קנביס רפואי:

1.על ידי פנייה לרופא מומחה שרשאי להפיק את הרישיון בעלות של ביקור במרפאת חוץ או במחלקות אונקולוגיות מסוימות במחיר של עד 278 ש"ח (בעבר המחיר היה מעל 1500 ₪). יש כיום כ-90 רופאים שונים הפזורים ברחבי הארץ ורשאים לעשות זאת בתחומי התמחות שונים.

2.בקשה על ידי רופא מטפל. זו היא האופציה היחידה במקרה של מינונים גבוהים או כאשר יש צורך לבצע שינוי במינון. מי שמבקש את הבקשה עבור החולה חייב להיות רופא מומחה בתחום הרלוונטי העובד באותו המוסד הציבורי בו ניתן הטיפול לחולה (כולל רופאים ביחידות לטיפול בית). לאחר מכן הבקשה חייבת להיות מאושרת גם על ידי הרופא המנהל במוסד. לא ניתן להגיש בקשה באמצעות רופא המשפחה.

המסמכים הנדרשים במקרה זה הם סיכום מידע רפואי מלא ועדכני מרופא המשפחה, דו"ח רכישת תרופות של שנה או יותר, דרכי יצירת קשר של הרופא המטפל והחולה. הפניה עצמה מתבצעת באמצעות טופס מקוון שנשלח אל המנהל הכללי במשרד הבריאות.

במידה ויידרשו מסמכים נוספים, החולה יכול לשלוח אותם באמצעות קישור מקוון אישי לכל מטופל.

ערעור על סירוב לזכאות

במידה והבקשה נדחתה, הן הרופא והן המטופל רשאים לערער על ההחלטה ולהגיש בקשה לדיון חוזר בדרג שני ביחידה לקנביס רפואי במשרד הבריאות. על הבקשה, שתוגש באמצעות "טופס לדיון חוזר /  ערר על החלטת מנהל" להיות מנומקת באמצעות מידע רפואי עדכני וכל האישורים או החומר הרלוונטי.

היכן ניתן לקבל את הקנביס הרפואי לאחר אישור הזכאות

לאחר קבלת האישור ניתן לרכוש את הקנביס הרפואי דרך כמה עשרות בתי מרקחת שונים, כאשר ישנם גם כאלו שדרכם ניתן לעשות משלוח עד הבית או המוסד הרפואי במידה ובו החולה מרותק למיטתו.

זקוקים לייעוץ?

אם אתם סבורים כי אתם עשויים להיות זכאים לשימוש בקנביס רפואי, אך לא יודעים היכן להתחיל, או שחלה הרעה בתנאי הזכאות שלכם, פנו אלינו. אנו נשמח לעזור לכם בכל שלב בתהליך עד לקבלת הזכאות המיוחלת תוך כדי צמצום תקופת ההמתנה הלא קלה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם

פייסבוק
גוגל +
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם

© 2020 כל הזכויות שמורות.

השירות אינו שירות משפטי.